Живот

ВИДЕО: Храбар полицаец со своето тело заштити дете од сигурна смрт

Белорускиот полицаец Сергеј Баталко стана вистински херој кога со своето тело го заштити детето кое за малку ќе го удрело автомобил на пешачкиот премин во градот Витебск.

56-годишниот Возач на автомобилот (56) ја изгубил контролата и сега може да биде соочен со казна од 300 долари и одземање на возачката дозвола 2 години.

Полицаецот се здобил со повреди, додека детето немало ниедна.

 

Поврзани вести

Back to top button