Македонија

ВИДЕО: Eве што се случуваше синоќа во липковскиот регион и скопско Арачиново

Ситуацијата во липковскиот регион, селата Ваксинце и Лојане и скопско Арачиново синоќа беше мирна и немаше никакви вооружени инциденти.

Забележливо било само поголемо просуство на полициски сили, а според неофицијални информации, полицијата вршела проверка на повеќе локации по инфомации за нелегални мигранти.

Од МВР соопштија дека полициската операција во липковскиот крај и Арачиново завршила, додавајќи дека повеќе детали ќе соопштат на прес-конференциј во текот на денот.

Вчера вечер Повеќе медиуми објавија непотврдени шпекулации дека полициската интервенција во Липковско и Арачиново била заради потрагата по вооружена косовска група, чии припадници наводно биле блиски на терористите обвинети за Диво Насеље.

Kumanovo 25.03.16

Posted by Kumanovo Counter Strike on петок, 25 март 2016

Поврзани вести

Back to top button