ВИДЕО: Додик одби да се ракува со амбасадорката на САД во Сараево

Објавено: понеделник, 24 април 2017 во 13:16
Spread the love

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, не е омилен кај челниците од меѓународната заедница и постојано им се спротивставува на претставниците на САД и на ЕУ.

На комеморацијата за жртвите од нацистичкиот логор „Јасеновац“, Додик одби да се ракува со амбасадорката на САД, Морин Кормарк.

Тој културно се поздрави со сите присутни, а кога дојде редот на Кормарк, ја тргна раката.