Украдени свети мошти од црква во Битола

Објавено: четврток, 19 мај 2016 во 18:20
Spread the love

На 18 мај околу 9.20 часот во битолската полиција, Н.Д.Ч.(39) од Битола пријавил дека во временскиот период од 11 до 18 мај непознат сторител извршил кражба од црквата „Св.Наум” лоцирана на ул.„Христо Христов”.

Крадецот одзел антимис со свети мошти од непроценлива вредност.