Тринаесетгодишно девојче нападнато од осуммина малолетни мигранти и силувано на базен во Келн, дел од македонските бизнисмени бараат вакви мигранти да бидат населни и во Македонија

Објавено: вторник, 19 септември 2023 во 10:25
Spread the love

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња на возраст од 14 до 16 години на базен во Келн. Осуммината се осомничени дека ја опколиле во базен и сексуално ја злоставувале.

Од полицијата велат дека таа успеала да се ослободи и да повика спасувач. Потоа повикал полиција, која пристигнала со седум патролни возила и ги затекнала осомничените на излезот од базенот.

Идентификуван е и сведокот кој го набљудувал целиот инцидент. Напаѓачите живеат во Рајнската област, тројца од нив имаат турско, четворица сириско, а еден од нив има ирачко државјанство.