земја

Огромен разорен астероид ќе помине покрај Земјата на 12 октомври

Тој на Земјата ќе и се приближи на растојание, кое отприлика, е десет пати поблиско од Месечината.Астероидот, кој астрономите за прв пат после пет години…


ВИДЕО: Голем опасен астероид лета кон Земјата

Голем астероид со пречник од околу еден километар лета кон Земјата, а научниците проценуваат дека спаѓа во категоријата на “потенцијално опасен”.. Но НАСА сепак истакнува…


ВИДЕО: Ова се причините зошто сè уште не сме пронашле вонземјани

Ако галаксијата е толку стара колку што тврдат науниците, интелигентните облици на живот досега би имале доволно време да нè посетат, пренесува Listverse. Така, ако…


ФОТО: „Ѕвер“ од вселената е во состојба да го уништи човештвото

Астероид со големина на три Биг Бена, кој неодамна ја промашил планетата Земја, и натаму претставува опасност за човештвото. Астероидот чие име е “BN509” минал…


Морничаво: Земјата дефинитивно се распука (ВИДЕО)

По џиновска пукнатина, расцеп на ледениот континент Антарктикот, сега во мрежата се појави друго апокалиптични видео. На него се гледа огромна пукнатина во кораата на…


Сензација или апокалипса – Непозната планета се движи кон Земјата! (ВИДЕО)

Истражувачот и професорот од Универзитетот во Луизијана, Даниел Вајтмир, тврди дека кон крајот на овој месец можно е да дојде до апокалипса. Всушност пред неколку…