топ1

ВИДЕО: Џихадистите во Рамади држат цивили како жив штитит, ирачката офанзива ќе почне за неколку часа

Припадниците на Исламска држава ги спречуваат цивилите да го напуштат Рамади, а ирачката армија планира напад за повторно воспоставување на контрола над градот, изјави денеска…


Повеќе од 100 загинати од ПКК во петдневна воена операција на турските сили

Вкупно 102 бунтовника од Курдската работничка партија (ПКК) биле убиени во воена операција што се води веќе пет дена во југоисточниот дел од Турција. Тоа…


Денеска се празнува Свети Никола – Вечен заштитник на сиромашните и обесправените

Свети Никола Чудотворец, е светител кој се слави низ сиот свет. Славен е како од Православните, така и од другите христијани, но и од припадниците…


ВИДЕО: Мицов не доби прашања на македонски јазик па демонстративно замина од емисија на „АлсатМ“

На Мицов не му беше овозможено да ги добие прашањата на македонски јазик, по што настана расправија, по која политикологот демонстративно ја напушти емисијата. Стефан…


Путин: Не знам дали Турците ги лижат Американците, но тоа не е паметно

Путин за овој одговор на прашањето за односите со Турција добил голем аплауз на годишната прес конференција, и додаде дека чинот на соборувањето на воениот…


Фотографии стари речиси 100 години предизвикаа невидена зачуденост: Путин е митско суштество?

Фотографија стара речиси сто години протече во јавноста и предизвика невидена еуфориуја помеѓу луѓето со бујна фантазија. На фотографијата од 1920 година се наоѓа руски…


Тука припадниците на ИД ги чувале своите сексуални робинки

Жените биле приморани во овие ќелии да седат од утро до мрак, во нив да јадат, пијат, спијат. На снимките се прикажани празни јами, а…


Фото: Ангел чувар спасил човек -Бдеел над неговото тело

Дух од ангел чувар, кој наводно го спасил животот на човекот кој се здобил со повреди во тешка сообраќајна нереќа, е фотографиран над телото на…


No Image

Кубанската вакцина против рак на белите дробови доаѓа во Македонија

Македонски пациенти ќе се лекуваат со познатата кубанска вакцина против рак на белите. Zdravstvo24.mk дознава дека вакцината треба да биде донесена во земјава до крајот…


„Требаше да се случи Париз за некој да признае дека во Куманово имаше тероризам“

Живееме во исклучително тензично време од безбедносен аспект и во Европа и во Македонија. Но не смееме да потклекнеме ниту ниту да бегаме од ваквите…