Со куршум во чело убиен Дилавер Бојку

Објавено: понеделник, 14 август 2017 во 18:51
Spread the love

Дилавер Бојку – Леку, познат осуденик за нелегална проституција во селото Велешта,  Струшко, со куршум во глава беше убиен на плажа во Струга пред својата кафеана во близина на старата автобуска станица, потврдиле од струшката полиција за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Пукањето се случило околу 17 часот пред посетителите на кафеаната на плажата Аква блу.

Во моментов на плажата трае увид на МВР.