Руски офицер во Сирија го жртвуваше својот живот за да ги спаси своите војници

Објавено: сабота, 26 март 2016 во 14:04
Spread the love

Офицер на руските сили за специјални операции загина во текот на извршувањето на задачата за наведување на воздушните удари врз терористите во реонот на Палмира

Веста вчера го осамна светот, а денеска сите го пишуваат неговиот херојски потег.

– Офицерот на руските специјални сили хероски загина на подрачјето на Памира, соопштија од руската база во Сирија, а пренесува агенцијата TASS.

Според агенцијата, офицерот  херојски загинал, наведувајќи го огнот врз себе откако бил откриен од терористите и опколен.