Променливо облачно и нестабилно време

Објавено: понеделник, 8 август 2016 во 08:23
Spread the love

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат.

Температурата ќе достигне до 28 степени.

Во вторник се уште ќе има услови за слаб локален дожд претежно за западот, а во среда и четврток ќе биде стабилно. Од утре температурата на воздухот благо ќе се покачува.