Македонија

Плаќаме полицајци безбедност нема, маж ограбен среде бел ден во центарот на Скопје

Вчера во 16:40 часот во Полициската станица Центар, П.Ѓ.(58) од с.Градошорци, струмичко, пријавил дека околу 15:30 часот на подрачјето на Центар во Скопје, едно лице со закана му одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Поврзани вести

Back to top button