Овој напиток го чисти црниот дроб и го зајакнува имунолошкиот систем

Објавено: сабота, 11 март 2017 во 14:01
Spread the love

Овој напиток е толку моќен што може да ја промени циркулацијата на крвта, да го зајакнете имунитетот како никогаш до сега, да го исчистите црниот дроб и да го намалите влијанието на слободните радикали.

Состав:

8 чешњина лук

8 резанки лимон

корен од ѓумбир

4 литри вода

Подоготвка:

Најпрво ќе го измиете и излупите ѓумбирот и потоа ќе го исецкате. Истата работа ќе ја направите и со белиот лук. После тоа ќе ја исецката кората од лимонот и сите состојки ќе ги стабите во блендер.

Следниот чекот е да ставите вода во лонец да врие и во неа ќе ја внесете содржината од блендерот.

Кога водата ќе почне да клокота тргнете го лонецот од ринглата и оставете да се олади.

Потоа исцедете ја мешавината и течноста ставете ја во стаклена флаша во која ќе ја чувате.

Овој напиток пијте го секојдневно два часа пред секој оброк. По некое време ќе почнете да се чуствувате многу подобро.