Најпотресната фотографија од Брисел (ФОТО+18)

Објавено: вторник, 22 март 2016 во 12:11
Spread the love

Најмалку три експлозии во кус временски размак го потресоа Брисел, две на аеродром и една на станицата на метро во Европски кварт. Во овој град во моментот владе паника. Призорите од Брисел го потресоа целиот свет, кој стравува од се поинтензивните и непредвидливите терпристички напади.

На фотографијата која се појави на социјалните мрежи прикажанис епреживеани како се прегрнуваат , додека под нивните нозе лжи крваво момче кое ја пружа раката и бара помош.

Белгиското федерално обвинителство потврди дека смртоносните експлозии на аеродромот во Брисел утринава ги извел бомбаш самоубиец, јавија телевизиите ВТМ и РТБФ.

potresno foto