Киднапиран патнички авион на лет за Каиро

Објавено: вторник, 29 март 2016 во 08:50
Spread the love

Авион на компанијата „Иџиптер“ со 62 патници и членови на екипажот на лет од Александрија за Каиро е киднапиран, соопшти египетската полиција.

Авионот слетал на Кипар и според кипарските власти постои можност во него да има бомба.