ФОТО: Перо Антиќ се појави со автомобил вреден 200.000 евра!

Објавено: недела, 21 јануари 2018 во 12:00
Spread the love

Фудбалерите на Црвена звезда на првиот собир пред почетокот на подготовките за пролетниот дел од сезоната се појавиле со куп луксузни автомобили за кои обичниот човек може само да сонува, но останале без здив кога на паркингот се појавил нашиот Перо Антиќ со својот – ретко виден „ѕвер“, објави порталот Спорт 1.

Додека традиционално подобро платените членови на фудбалската секција на црвено-белите возат скапоцени верзии на автомобили од марките Мерцедес, БМВ, Ренџ Ровер и други, македонскиот интернационалец може да се види во Ферари Калифорнија.

Станува збор за автомобил вреден околу 200.000 евра, според пишувањата на српските колеги, кој до 100 километри на час достигнува за само 3,5 секунди, максимална брзина му е 315 километри на час и има турбо мотор.

Антиќ одамна важи за вљубеник во скапи автомобили, а пред сѐ како колекционер на миленичиња на четири тркала од американската марка Мустанг.