Свет

Фото: Мигрант имал секс со девојка, а пoтоа ја убил

Ешли Олсен (35) била пронајдена мртва во стан во Фиренца, а за нејзиното убиство е осомничен илегален мигрант од Сенегал, кого го уапсила италијанската полиција.

-Собравме многу сериозни докази за неговата вина, рекол обвинителот Џузепе Креко на конференцијата за новинари откако осомничениот бил уапсен и испрашан.

Тој појаснил дека убиецот Диав Чеик Тидиане ја сретнал Олсен во ноќен клуб и дека имале полов однос во нејзиниот стан под дејство на алкохол и дрога, по што ја убил.

мигрант1

Олсен била задушена рано во петокот, а аутопсијата открила и две скршени на коски и други повреди кои се покажале како фатални.

За време на испрашувањето Тидиане ја потврдил реконструкцијата на случајот.

Убиецот бил роден во 1988 година а пред само неколку месеци пристигнал во Италија.

olsen2

Креко рекол дека Сенегалецот е роден во 1988. година и пред неколку месеци пристигнал во Италија, каде подолго време живеел неговиот брат.

Инаку, Олсен, по потекло од Флорида, во Фиренца живеела 3 години, со цел да биде со својот татко Валтер Олсен.

Поврзани вести

Back to top button