Македонија

Го испрскала со чаша вода и така спречила грабеж во позната фирма за козметика во Скопје

Непознато лице вооружено во пиштол вчера се обидело да изврши разбојништво во просториите на Орифлејм, лоцирани на булеверот „Мито Хаџивасилев Јасмин“.

casa-voda

Разбојникот влегол во просториите на фирмата и заканувајќи и се на вработената со пиштолот и побарал пари.

Во тој момент се појавило друго женско лице кое го испрскало разбојникот со чаша вода, по што истиот избегал.

Случајот е пријавен во полиција и се преземаат мерки на пронаоѓање на лицето.

Поврзани вести

Back to top button