ФОТО: Еве како изгледаат ѕвездите на Русија и на Западот на иста возраст

Објавено: четврток, 6 април 2017 во 11:25
Spread the love

Често може да се слушне мислењето дека холивудските убавици на возраст над 40 години изгледаат доста подобро од руските колешки. Козметиката таму била поубав, климата во здравството, а пластичните хирурзи – директни богови. Но дали е така во реалноста?

Затоа да ви ги пренесуваме овие руски и странски ѕвезди, кои се на иста возраст.

Моника Белучи и Натале Ветлицкая, 52 години

monika

Рејчел Вајс и Евелин Бледанс, 47 години

re

Дениз Ричардс и Анжелика Агурбаш, 46 години

deniz

Камерон Диас и Елена Корикова, 44 години

kameron

Хајди Клум и Наташа Королева, 43 години

Анџелина Џоли и Чулпан Хаматова, 41 години

joli

Викторија Бекам и Јана Рудковскаја, 42 години

viki

Џенифер Анистон и Марија Шукшина, 48 години

8

Ванеса Прадис и Кристина Орбакајте, 44 години

venesa

 

Мила Јововиќ и Тина Канделаки, 41 години

mila

Кејт Бланшет и Анжелика Варум, 47 години

kejt

Наоми Вотс и Валерија, 48 години

naomi

Деми Мур и Алена Свиридова, 54 години

demi