До вчера беше супер здрава намирница – сега сите го користат како дрога!

Објавено: среда, 25 мај 2016 во 08:44
Spread the love

Важеше за супер здрава намирница препорачлива да се користи во исхраната, а денес младите ја користат како дрога. Се работи за нова “егзотична” дрога која им дава можност да бидат полни со енергија.

Верувале или не, се работи за какаото кое се повеќе млади лица ширум светот го земаат заедно со пијалоците и друга дрога, а во Белгија е направен и посебен уред за “шмркање” на оваа состојка.

Сировото какао ја разработува циркулацијата во крвта, и ја стимулира мозочната активност, не полни со енергија и не држи будни.

Кога се работи за прав, го мешаат со ѓумбир или нане.

Сепак, какaото не ја менува реалноста, само ги изострува сетилата. Затоа најчесто го користат како додаток со друга дрога.