Албанка монструозно мачела Србинка – Ја намамила во хотел, ја претепала па се закалнила дека ќе ја јаде жива

Објавено: недела, 23 април 2017 во 12:49
Spread the love

Србинката Соња А. (29) мајка на две малолетни деца, кои изминатите седум години живее и работи во Грачаница, тврди дека на почетокот на април, крвнички ја претепале две Албанки, К.Д. (23) и нејзината другарка Д.К. (27).

Младата Србинка вели дека бруталното мачење траеше повеќе од пет часа, како и дека монструозноста на злоставувачот на крајот го спаси еден непознат човек, кого Албанките го познавале, и кој дошол во нивната соба.

Случајот, како што вели, го пријавила косовската полиција, но ни по речиси три недели, насилниците не се уапсени, пишуваат белградските медиуми.

„Неколку години наназад живеам со сестра ми и работам во Грачаница, разведена сум и имам две деца, кои живат со татковците на родителите. Овде успеав да пронајдам работа во казино и да им помогнам на своите деца.

Албанките кои ја нападнале, работеле со неа некое време. Потоа дале отказ.

„Во една прилика, кога излеговме заедно, ми го украдоа српскиот пасош, јакната и клучевите од станот“, вели претепаната жена.

По неколку дена, на Албанката и рекле да оди во еден мотел кој се наоѓа кај Липјана за да и ги врати украдените работи.

Според нејзините зборови, целата беше крвава кога ја ставиле да седне на столица.

„Ми ги соблекоа патиките, и ми ги врза рацете. Од рецепцијата побараа салотејп лента за да ми ја залепат устата затоа што викав по помош. Ме пцуеја: „Молчи, Србинко, јебе*е ти матер!“.

Секој пат кога ќе ги погледнала, ќе ја удреле по главата или би ја шутнале во стомакот и грбот.

„По некое време, и нарачале плескавица, само поради мирисот, како би можеле да ме сачат и да го јадат моето месо“, се присетува Соња и продолжува.

„Во собата влезе нивниот пријател. Праша што се случува, која сум, и му рекоа дека сум Србинка и дека треба да ми је**т матер. Го видов човекот споулаве поради тоа и ми рече да излезам и да си одам дома.

Соња со сестра и отиде во полициската станица и го пријави случајот. Беше и на лекар. За седум години, колку е на Грачаницата, ова е прв пат да несреќната жена доживее вакво нешто.

По мачењето К.Д. уште и испратила порака да повторно се видат, но таа тоа го одбила од страв.

„Го пријавив тоа во полиција, а тие ми предложија да ги намама така како што тие мене и на тој начин да ги уапсат. Можеби би ми помогнале и од полицијата, но стравот беше преголем“, вели Соња.