среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

рак

Осумгодишно дете само го победи ракот: Лекарите на неговата мајка ѝ кажале дека не можат да помогнат, но таа не се предала

Детето Џулија Маланковска успеал сам да оздрави од терминална фаза на рак и со тоа успеал да ги шокира лекарите. На детето му била дијагностицирана леукемија кога имал само две години. Една година бил во…


Седум зачини и билки во борбата против ракот

Благодарение на нивните антиоксидантни дејства, зачините како нане, чили пиперките, лук и ѓумбирот докажано дејствуваат како превенција, но исто така помагаат во лекувањето на пациентите со рак. Ѓумбир Ѓумбирот е стар народен лек кој традиционално…


Жан Митрев: Не стојам позади диетата која наводно лечи рак

Неколкупати се обидов да ја демантирам диетата која го носи моето име, но социјалните мрежи го направија своето, вели доктор Жан Митрев во специјалната емисија на Еден на Еден. Кардиохирургот, кој има 30 години искуство…


Внимателно прочитајте – Можни симптоми на рак што најчесто ги игнорираме

Болно грло, лоша дигестија и губење на тежината се нешта на кои често не обрнуваме внимание, но според последните тврдења на експертите, токму малите проблеми може да бидат симптом на многу посериозна болест. Ова се некои…


Како психотерапевтката Јована Огненовска-Бакаловска го победи ракот со љубов?

Додека правев паузи со хемотерапиите, состојбата инфламаторен карцином, кој беше локализиран во десната дојка, аксилите и пекторалниот мускул, излезе од контрола и метастазираше на коските, вратот, раката, промени во белите дробови. Тоа беше премногу за мене да го прифатам…


Откриена тајна која била криена со години: Ова овошје го убива ракот

Најстрашната болест на 21 век е ракот и за негово истражување се трошат милиони долари за тезите да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку што досега е познато, напредок сеуште нема. Од друга…


Ракот се храни со оваа намирница- еве како да го „убиете“?

Клетките на ракот се појавуваат во животот на човекот шест до 10 пати. Кога имунолошкиот систем кај човекот е доволно силен, клетките се уништуваат и се спречува нивно размножување. Ракот укажува на податокот дека е…


Не е ниту шеќер ниту сол: Ова е најголемиот отров со кој речиси секојдневно се храниме

Натриум нитратот е на прво место во списокот со најопасни додатоци, а кој се користи при производството на продукти од месо – сувомеснати и конзервирани месни продукти. При термичка обработка на продуктите натриум нитратот преминува…


ВИДЕО: Јутјуберката која тврдеше дека веганството лечи рак – Почина од рак!

Мари Лопез, која со својата роднина Лиз Џонсон го водеше каналот „Мари и Лиз“, посветен на здрав животен стил починала во декември лани од канцер кој метастазирал на нејзините бели дробови и црн дроб. Мари…


Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида!

Научникот од фармацевтската компанија „Мерек“, доктор Маурис Хилеман, неколку години пред својата смрт направил аудиоснимка во која отворено признава дека вакцините со кои се вакцинирани повеќе од 30 милиони луѓе во светот биле контаминирани со…