Змија влегла под хауба на автомобил на скопјанец (ВИДЕО)

Објавено: недела, 25 јуни 2023 во 15:14
Spread the love

Скопјани алармираат на внимателност при движење низ главниот град, поради почеста појава на змии. За неколку дена, во два наврата имаше реакција на социјалните мрежи. Едниот случај беше во скопско Пржино каде змија се појавила на улица, другиот во Кисела Вода, каде змија влегла под хауба на автомобил, објави Макфакс.

„Колата е паркирана кај Дом за слепи на улица „Георги Димитров“. Ако некој го знае сопственикот нека го извести“, стои во објавата на Фејсбук.

Предупредување за внимателност има и во скопско Пржино.

Повеќе во Макфакс