Застрашувачка глетка на „Гугл Мапс“

Објавено: четврток, 16 јуни 2016 во 18:40
Spread the love

Еден корисник на Редит наишол на застрашувачка глетка додека истражувал градови и улици на апликацијата „Гугл Мапс“.

Станува збор за фотографија снимена во бразилската сојузна држава Санта Каролина, на која се гледа „суштество“ во црно кое „седи“ на сред улица. Доколу ги поместите стрелките, се добива впечаток дека „суштеството“ ве следи.

Бразил суштетсво 2

Но, ако се оддалечите од сцената на апликацијата се повтроно се враќа во „нормала“ и „суштеството“ исчезнува.

Корисниците на апликацијата се обидуваат да откријат за што станува збор. Повеќето сметаат дека е некаква техничка грешка на „Гугл Мапс“, но има и такви кои сметаат дека е снимено некое „натприродно суштество“ или дека тоа е „таен премин кон паралелна димензија“.сп/09:51

Бразил суштетсво 3