ВИДЕО: Руските специјалци апсат терористи

Објавено: среда, 17 август 2016 во 14:08
Spread the love

Како што соопшти ФСБ, акцијата се спроведува во станбен блок во округот Кировски во Санкт Петербург со цел да се уапсат поединци кои се наоѓаат на федерална потерница поради обвинение дека се припадници на вооружени екстремистички групи од територијата на северен Кавказ.

Очевидви тврдат дека слушнале и експлозии.