(ВИДЕО) Наставничка доби отказ поради овој танц

Објавено: понеделник, 11 април 2016 во 13:56
Spread the love

Наставничка  во основно училиште  ја изгуби својата работа откако на социјалните мрежи се појави видео снимка на која таа заносно танцува игра во бикини на одмор.

24-годишната учителка  рече дека била принудена да даде отказ бидејќи револтираните родители виделе снимка на која таа се забавува додека е на одмор.

Наставничката, именувана како  Мис Клариса, била на одмор во Кабо Сан Лукас, популарен ресорт  во Баја Калифорнија,  на 15-часа возење и кратко патување со ферибот од училиштето во кое работи,  во северната мексиканска држава Сонора. Клариса во училиштето работела три години.

Во изјавата за мексиканските медиуми, таа рече: “Во училиштето не ми дадоа друга опција освен да поднесам  оставка“.

Посрамотената учителка објаснува дека видеото се појавило во рамки на натпревар во танцување на плажа каде што ја освоила главната награда.

Таа знаела дека луѓето ја снимале секси изведбата, но не очекувала снимката да се појави на социјланите мрежи.  “Знаев дека има мобилни телефони, но никогаш не помислив дека ова ќе оди онлајн, како и да е, јас не правам ништо лошо“.