ВИДЕО: Крвава курдско-турско тепачка во Келн

Објавено: понеделник, 11 април 2016 во 15:08
Spread the love

Најмалку 20 лица беа уапсени во протестите во Келн во неделата, откако избија судири меѓу турските националисти и прокурдските контра-протестантите.

Двете групи демонстрираа во центарот на градот во исто време.