Uncategorized

Видео: Глув танчар победи на „Танц со ѕвездите“ и го освои светот

Најл Ди Марко и Пета Маргатрој се победниците на „Танц со ѕвездите“.

Тие ги одушевија гледачите и обожавателите со своите танци, но она што е навистина неверојатно е фактот дека Најл е тотално глув.

Освен што се закити со победа на „Танц со ѕвездите“, Најл победи и на натпреварот „Американски топ модел“.

Погледнете еден од нивните спектакуларни настапи.

Поврзани вести

Back to top button