Свет

ВИДЕО: Џихадистите што убија 130 луѓе во Париз, практикувале алкохол, жени и ноќна забава (ВИДЕО)

На интернет се појави снимка што ги прикажува двајцата браќа Салах и Брахим Абдеслам, едни од извршителите на крвавиот масакр во Париз во ноември, како се забавуваат во бриселски ноќен клуб.

Снимката наводно била направена осум месеци пред нападот врз Париз. Терористите, како што се гледа на снимката, во ноќниот клуб се забавувале со девојки и со алкохол.

Само неколку месеци подоцна тие убија десетици луѓе наводно во одбрана на муслиманските вредности.

Поврзани вести

Back to top button