УФЦ спетакуларно ја најави борбата помеѓу Волкановски и Махачев (ВИДЕО)

Објавено: петок, 20 октомври 2023 во 12:14
Spread the love

УФЦ објави спектакуларна видео најава, за престојната борба меѓу Австралиецот со македонско потекло, Александар Волкановски и Ислам Махачев. И двајцата најавуваат победа.

Во Абу Даби утре Волкановски ќе има можност да му се реваншира на Ислам Махачев за поразот во Австралија. Волкановски доби прилика да се реваншира и нивната борба ќе биде главна на „УФЦ 294“ настанот.

Двајцата борци се убедени во победа, Махачев верува дека може уште еднаш да слави додека, Волкановски е максимално мотивиран да се одмазди.