Трагедија во Македонија – Исчезнатата кумановчанка пронајдена мртва

Објавено: вторник, 10 мај 2016 во 13:10
Spread the love

Трагедија во Македонија. Во 18 часот на улицата „Иван Милутиновиќ“ во куќата на Т.П. во Куманово, била пронајдена мртва жена. Според податоците од полицијата, се работи за 62-годишната П.Д. која таму живеела под кирија.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош за жал можела само да биде констатирана смрт. На телото на починатата немало траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Секторот за внатрешни работи Куманово.

Инаку, сега починатата претходно била пријавена за исчезната.