Трагедија: Мисица (22) ја изгуби битката со ракот

Објавено: четврток, 23 јуни 2016 во 17:50
Spread the love

Поранешната учесничка за Мис на светот Јумaра Лопез која ја преставуваше Никарагва, почина на 22 години откако ја изгуби битката со рак на мозокот.

Јумара учествувала на изборот кој се одржа во Лондон во 2014 година неколку месеци пред тоа и бил дијагностициран рак.

jumara lopez1

Оттогаш манекенката се борела со пеколната болест која за жал не успеа да ја победи.

jumara lopez2