зоран заев

Заев: Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите

Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите на земјава со Европската унија, изјави денеска премиерот Зоран Заев за време на…


Заев: Александар Верушевски ме снимал на ручек во Струмица

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање за „бомбите“ што се појавуваа изминатиот период, рече дека оние каде што се…


No Image

Заев: преименувањето на училиштата во Чаир е незаконско

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска рече дека промената на имињата на две училишта во општина Чаир е спроведена низ незаконска постапка. „Централниот регистар мора…


No Image

Заев: ВМРО-ДПМНЕ се закопа, пушта снимки од разговори од време кога сите знаеа дека предметите на СЈО беа под закана

Заев во интервју за порталот Press24 призна дека гласот што се слуша на снимките е неговиот. Вели дека тие најверојатно се направени во време на…


No Image

Милошоски: Заев не бил само премиер, туку и врховен судија (ВИДЕО)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зоран Заев. Како што додаде Милошоски,…


No Image

Заев: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата од Бања Банско (ВИДЕО)

Зоран Заев ќе му биде гостин на Жаре во Еден на Еден, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5….


No Image

Заев: Mожно е да не поднесам оставка на 3-ти јануари

Премиерот Зоран Заев денеска истакна дека можно е да не даде оставка на 3-ти јануари, бидејќи владејачката партија размислува за одложување на изборите кои веќе…


No Image

Во Албанија од Заев побарана слобода за албанските политички затвореници во Северна Македонија

На денешниот самит на Западен Балкан во Тирана, на кој учествуваат премиерот Заев, неговиот албански колега, Еди Рама, и српскиот претседател, Александар Вучиќ, македонскиот премиер…


No Image

Заев по добиените закани: Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моите деца!

Премиерот Зоран Заев, запрашан за најновите „бомби“ објавени денеска на Јутјуб, тој не сакаше да даде коментар. Тој додаде дека нема да дозволи да му…


No Image

Човек вели дека го советувал Заев да не ветува многу (ВИДЕО)

Eдно урнебесно видео кружи на социјалната мрежa Твитер на кое жител на Љуботен вели дека го советувал премиерот Заев да не ветува многу. Човекот искрено  кажува…