нло

Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)

Американското Министерство за одбрана (ДОД) потврди дека протечените фотографии и видео од „неидентификувани воздушни појави“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети…


Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…


Огнена топка над САД, теоретичарите на заговор убедени дека се вонземјани (ВИДЕО)

Видеото кое покажува огнена топка како лета на небото над Западна Вирџинија во САД привлече големо внимание од корисниците на социјалните мрежи. Како што дошле…


Научниците дојдоа до нови сознанија: Го имаат одговорот на прашањето за вонземски цивилизации

Неодамна објавениот истражувачки труд проценува дека оптималната временска рамка за развој на вонземски цивилизации се случила околу 8 милијарди години по формирањето на Млечниот пат…


Пентагон: Најдовме остатоци од летало кое не е од Земјата (ВИДЕО)

Вашингтон веќе со години има тајна единица за истражување на неидентификувани летечки објекти (НЛО), а наскоро ќе биде објавено тоа што досега е откриено. Според…


Пентагон службено објави три видеа од НЛО (ВИДЕО)

Американскиот Пентагон официјално објави три видеа на кои се прикажани „неидентификувани летачки објекти“, претходно објавени од приватна фирма, пренесе Си-Ен-Ен. На видеата може да се…


No Image

„Њујорк пост“: Мистериозен објект оддалечен 500 милиони светлосни години од Земјата, ни испраќа сигнали секои 16 дена

Мистериозен објект оддалечен 500 милиони светлосни години од Земјата, ни испраќа сигнали секои 16 дена, а научниците сè уште не можат да го дефинираат изворот,…


No Image

Неидентификувани летала забележани на сателитски снимки од тајна американска база (ВИДЕО)

Неодамнешните сателитски фотографии од полигонот „Тонопа“ на американските воздухопловни сили во Невада прикажуваат десетина неидентификувани летала. Можните објаснувања се разновидни, но базата е позната по…


Научник кој работел во база за вонземјани го шокираше светот: „Еве од каде и како доаѓаат, а има и девет различни летала…“

Во текот на 1989-та година, човек со име Роберт С. Лазар ја контактирал локалната ТВ станица во Лас Вегас (KLAS) барајќи можност да ја изнесе…


Американските морнари после 15 години проговорија за нивната средба со НЛО: Сите снимки моравме да им ги предадеме на непознати луѓе (ВИДЕО)

Пет лица кои служеле во американската морнарица изјавија дека биле сведоци на мистериозни летечки објекти кои ги ометале борбените авиони во близина на брегот на…