марихуана

Во фабрика за канабис за медицински цели во Кочани, се одгледувала и марихуана за илегалниот пазар (ВИДЕО)

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка…


ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО МАКЕДОНИЈА: Маскирани влегле во складот со марихуана, го врзале чуварот и ја украле „тревата“!

Филмска кражба во склад за марихуана во валандовското село Јосифово. Со фантомки на главата , неколку лица насилно влагле во складот. Откако успеале да го…


Заев: Во Скопје како во Амстердам, со почитување на одредени стандарди во кафулињата да се овозможи консумација на марихуана

Идејата, вели премиерот Заев, е да се даде можност во туристичките места, вклучително и во Скопје, кафулињата постојни и нови, со почитување на одредени стандарди-…


Пронајдена мини лабoраторија во скопско Визбегово (ВИДЕО)

Денес околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во село Визбегово, Скопје, извршени се претреси во…


Голема полициска акција во прилепско, запленети околу 50 килограми дрога

Тројца дилери на хашиш и марихуана од селото Дебреште Општина Долнени синоќа се приведени во голема полициската акција, дознава Канал пет телевизија. Двајца од приведените…


На тетовец од уста му ваделе марихуана, дел проголтал и завршил во болница

Тетовската полиција со полициски кучиња два часа претресувале домот и помошни простории на M.Л.(35) во Тетово при што пронашле и одзеле марихуана, дигитална вага, воздушна…


Во камион пронајдени над 100 килограми марихуана (ВИДЕО)

Во камион со бугарски ознаки, управуван од валандовчанец, вчера на граничниот премин „Табановце“ криминалистичката полиција пронашла 90 пакувања марихуана со тежина од над 100 килограми….


Деца робови мораат да одгледуваат марихуана

Стотина деца се носат од земји како што се Судан, Еритреја, Ирак и Авганистан, покажуваат податоците на британската влада. Експертите стравуваат дека голем број на…


ВИДЕО: Албанец фатен како пренесува половина тон марихуана

Унгарските власти заплениле речиси половина тон марихуана на границата со Србија, чија вредност на црниот пазар изнесува околу 3,2 милиони евра, пренесуваат српските медиуми. Според…


Внимавајте: Синтетичка марихуана опасна по живот се појави на нарко пазарот (ВИДЕО)

Синтетичка марихуана позната под името К2 или “црна мамба”, се појави на црниот пазар во Хрватска и веќе ја зема првата жртва. Последиците кои овој…