хуманост

Насер од Чаир му ја вратил изгубената чанта со пари на Ѓокица

Бев во Рамстор, само што излегов до паркингот пред мојата кола најдов една чанта, од љубопитноста ја отворив чантата гледам во неа имаше новчаник со…


No Image

Итно и е потребна помош на мајка со 2 дечиња која живее со уште 12 браќа и сестри

Мајка со 2 дечиња од Скопје, Кисела Вода која живее со својата мајка и уште 12 браќа и сестри, а само двајца вработени од целото…


АПЕЛ: Да бидеме хумани и да и` помогнеме на 11- месечната Бисера Здравковски, итно се потребни две операции

Да бидеме хумани и да и` помогнеме на малата Бисера Здравковски на која и е откриена ретка вродена срцева аномалија. Итно се потребни две операции…


Апел за помош на 14-годишниот Василие Петридов

Василие Петридов (14) боледува од ретка болест: прогресивна мускулна дистрофија. За три третмани со репрограмирани матични клетки во Москва потребно е да се соберат 46.000…


Апел за помош на 15-месечната Мила од Охрид

5-месечната Мила од Охрид боледува од оштетување (дистрофија) на мозокот и за нејзино лекување е потребна итна операција во Кина. Сметка за донации: Охридска Банка…


Да му помогнеме на Горазд да зачекори храбро по патеката на својот живот

Горазд Исаковиќ е детенце со посебни потреби. Поради проблеми со колената и колковите, Горазд не може да се движи. Потребна му е хируршка интервенција за…


Апел за помош – да помогнеме на Ирена повторно да застане на нозе!

Ирена Танчева која на 27 април 2017 година имаше сообраќајна несреќа и беше правена операција на вратната кичма (5ти и 6ти пршлен) и сега е…


Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Почитувани пријатели, Нашиот Александар, кој има нецели три години, боледува од Бета таласемија. Накратко, се работи за генетско заболување што предизвикува низок хемоглобин и намален…


Скромен хуманист од Росоман им донесе радост на две дечиња без мајка: Му ветивме дека ќе учиме и носиме петки!

Пене Александров од Росоман денес израдувал две дечиња кои живеат со својот татко во село Трстеник, со комплетно реновирана и опремена со нов мебел, детска…


ДА ПОМОГНЕМЕ: Малиот Стефан го губи видот, но има надеж да не ослепи целосно

Ова е Стефан Мелник. Тој има 9 години и не оди на училиште бидејќи поради инфекција почна многу брзо да го губи видот на двете…