доналд трамп

Трамп: Ние ги запревме масовните убиства меѓу Србија и Косово!

Во предизборната кампања во Северна Каролина, американскиот претседател Доналд Трамп, меѓу другото, рече дека може да биде избран за Нобеловата награда за мир, а во…


Трамп се закани дека ќе ја употреби војската за да ги задуши протестите (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп најави мобилизација на припадниците на вооружените сили со цел да се запрат немирите и безвластието. Претходно, полицијата, Тајната служба и војската…


Трамп: Во Америка, не ја казнуваме молитвата, не отстрануваме крстови

Претседателот Доналд Трамп традиционално одржа говор пред двата дома на Конгресот за состојбата на нацијата, во кој се осврна на американската нација, политиката, војните, економијата,…


Трамп: Единственото нешто што згрешив е што ја победив расипаната Хилари“ (ВИДЕО)

Американскиот претседател е фатен во политички скандал, откако неговиот поранешен адвокат Мајкл Коен и поранешниот менаџер на кампањата, Пол Манафорт, беа прогласени за виновни за…


ХАЈКАТА НА DEEP STATE ПРОДОЛЖУВА: Седум бивши шефови на ЦИА го нападнаа Трамп

Шеесет и седум поранешни раководители на специјалните служби на САД застанаа на страна на екс дирекотрот на ЦИА, Џон Бренан во неговата „војна“ против легално…


ФОТО: Заборавената ќерка на Трамп лудува поднапиена и полугола

Американскиот претседател Доналд Трамп, одамна со своите постапки покажа колку е приврзан, односно колку не е, за својата млада ќерка Тифани Трамп, која ја доби…


Човекот што ја предвиде победата на Доналд Трамп – Третата светска војна ќе почне на 13 мај

Хорасио Виљегас, човекот што ја предвиде победата на Доналд Трамп на американските претседателски избори, сега тврди дека третата светска војна ќе почне на 13 мај,…


Џихадистите од Исламската држава порачаа: Америка ја води идиот!

Од најозлогласената терористичка организација на светот – Исламската држава, порачаа дека Соединетите Американски Држави се „дават“ и дека „ги води идиот“. Станува збор за прв…


Започна војна против империјата на Сорос

Унгарскиот премиер Виктор Орбан неодамна отворено го нападна американскиот милијардер Џорџ Сорос за кој што тврди дека е виновен за доаѓањето на илјадници мигранти во…


Некогаш берела боровинки, а сега е најмоќна жена во светот!

Келиен Конвеј со доаѓањето на Доналд Трамп за претседател на САД, стана една од најмоќните жени. Трамп минатото лето ја повикал во тимот за изборна…