Беќир Асани

Полицајката која беше нападната од Бекир Асани си даде отказ

Полицајката Јасмина Ангелеска која во јавноста стана позната по инцидентот кој го имаше со функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кога со пајак возило се обидуваше…


„Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Обвинителството нема да го гони функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кој пред една година ја нападна полицајката Јасмина Јаначкова, која заедно со пајак-службата се обидела…


Асани: Не ги мешајте ДУИ и Владата, мислењето дека Селмани е „копиле“ е мое лично

Беќир Асани, член на огранокот на ДУИ од Чаир кој деновиве е особено актуелен во јавноста, негира дека му се заканувал на претседателот на ЗНМ,…


No Image

И јас сум „копиле” како Насер Селмани!

Колеги новинари, ве повикувам да го прекинете овој малодушен молк и сите заедно најостро да ги осудиме навредите и заканите од лицето Беќир Асани упатени…


Дали браќата Асани делат улична правда?

Ескалираше случајот со Бекир Асани. Неговиот брат, Бејтула Асани му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани. Селмани добил порака на Фејсбук со заканувачка…


Братот на Бекир Асани, му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани

Братот на Бекир Асани, Бејтула Асани му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани – потврдуваат од ЗНМ за ТВ 24. Селмани добил порака…


ВИДЕО: Бекир Асани повторно паркира на истото место по инцидентот со полицајката и пајакот

Бекир Асани, поранешниот претседател на општинската организација на ДУИ во Чаир, повторно го паркирал своето возило на истото место каде што при обид пајак-служба да…


Бекир Асани: Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа држава

Бекир Асани од ДУИ, напаѓачот на повредената полицајка на Битпазар, на фејсбук пишува дека поставениот споменик на Орел во општина Чаир покажува кој наредува во…


За било каков напад на полиција се легнува на земја, му се ставаат лисици на раце и се спроведува во полициска станица на распит, а не се води пријателски разговор

За било каков напад на полиција се легнува на земја, му се ставаат лисици на раце и се спроведува во полициска станица на распит, а…


Повредената полицајката проговори: Бекир Асани не ме тепаше, самата се удрив

Полициската службеничка која вчера беше нападната од Бекир Асани, денеска на средба со министерот Спасовски тврди дека функционерот на ДУИ само вербално ја нападнал а…