бебиња

No Image

Совршен период на плодност: Најмногу бебиња се зачнуваат околу Божиќ

Иако Божиќното опкружување не му штети на наталитетот, е вистинска причина за поголем квалитет на спрема и јајце клетки во текот на зимата. Бебињата зачнати…


Марија роди 11 здрави бебиња и влезе во Гинис

Марија Фернандез, 42-годишна жена роди 11 здрави бебиња, додека докторите останаа без текст откако беа сведоци на ова чудо. Марија изјави дека има проблеми со…


ВИДЕО: Вака ги крштеваат бебињата во Грузија

Грузискиот Патријарх Илија Втори, еден од највлијателните луѓе во земјата, ја започна традицијата на масовно крштевање на бебињата, пренесува „Еуро њуз“. Со цел да го…


ВИДЕО: Биле најретката тројка во светот, денес се вистинско медицинско чудо

Овие три бебиња се родени како тројка, но се вистинско медицинско чудо. Две од бебињата се родиле како сијамски близнаци… Животот на сијамските близнаци воопшто…


ФОТО: Индијка природно родила 11 бебиња

Медицински феномен во Индија – лекарите останале во шок откако четириесет и двегодишната Марја Хернандез родила 11 здрави момчиња и тоа по природен пат. Лекарите…


No Image

Годината започна со три први родени бебиња

Две машки и едно женско бебе се првите родени бебиња во оваа година на територијата на градот Скопје. Бебињата се родените на Клиниката за гинекологија…


Видео: Во 90-те ја родила првата 7-ка на светот: Како изгледаат 18 години подоцна?

Сите бебиња претставуваат чудо на природата, но за некои веројатноста е мала и навистина воодушевувачка што успеале да преживеат. Родителите на овие деца се сведоци…