Избор на уредникотФото

Свадба во еден од најдобрите скопски ресторани, ресторан Ритуал (ВИДЕО+ФОТО)

Летна градина ,,Ритуал место каде што се организираат: Совршени свадби, незаборавни веридби, уникатни крштевки, забавни родендени и сето тоа зачинето со: Холивудски стил, уникатен простор, професионална услуга и врвен квалитет.

Доколку сакате вашата свадба да наликува како оние од холивудските филмови тогаш несомнено е дека трeба да го одберете ресторанот Ритуал кој се наоѓа во Скопско Трубарево и со оглед на внатрешниот и надворешниот амбиент може да се каже дека е идеален за свадби, но и други помали свечености и забави.

Летната градина  Ритуал е со капацитет од 360 гости и располага со свој паркинг, подвижен кров кој се отвора и затвора така да иако е летна градина не зависите од временските услови, и сопствено диско осветлување кое не се наплаќа. Но она што овој ресторан го прави уникатен и можеби единствен во нашата земја е огромниот и убаво уреден двор од 9500 метри квадратни во кој има базен и преубави тревници.

Па доколку сакате да имате свадба како од холивудски филм и тоа по македонска цена тогаш дефинитивно треба да го одберете ова место.

Информации за контакт

Повикај 075 475 705
спонзориран текст

Поврзани вести

Back to top button