Скопјанка принудувала малолетнички да имаат секс со возрасни мажи

Објавено: петок, 1 декември 2023 во 15:24
Spread the love

Во шест часот изутрина, полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снимал двете девојчиња.

На 01.12.2023 околу 06 часот во Скопје приведена е Г.Р. од Скопје поради основи на сомнение дека на територија на Скопје овозможувала на возрасни лица да имаат сексуални односи со две малолетнички од Скопје, при што истите и ги снимале, информираат од МВР.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.