Сакал да силува девојка, но зажалил за стореното

Објавено: четврток, 3 декември 2015 во 16:25
Spread the love

Додека пробувал да ја силува, Џонатан Холмс и зборел дека ќе и се допаѓа. После само неколку секунди зажалил за својата постапка и зборови.

siluvac

Џонатан Холмс осуден е на четири ипол години затвор откако пробал да силува жена во центарот на Шефилд. Но уште поголем е ударот на неговото его и ум, поради тоа што во тоа не успеал станувајќи плен од ловец.

Откако целиот ден го поминал во локалниот бар внесувајчи голема колична на алкохол, Холмс во центарот на градот одлучил да запре осамена жена и да ја силува. Околу полноќ тој започнал да следи осамена жена, а кога му се укажала пригода се затрчал кон нејзе и ја турнал на земја.

Жената два пати го удрила Холмс во стомакот со клучевите од нејзината куќа кои ги држела во рака. Го изгризала за јазикот и продолжила да го удира по стомакот, вратот и лицето. Во тој момент на нив наишле случајни минувачи, а Холмс се исплашил и избегал во мракот.

– Верува, без сомневање дека овој човек сака да ме силува. Тоа ќе беше крајот на мојот живот, би можел после тоа да ме убие. Бев мноу исплашена, но во исто време и агресивна. После ова веќе никогаш слично нешто нема да му текне на памет – изјавила нападнатата жена пред судот, пренесува британски индепендент.

Холмс пред судот ја признал вината и изјавил дека му е жал поради нападот, но и дека на ништо не се сеќава бидејќи бил пијан.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *