Прва акција на Трамп – При операцијата „Апачи“ убиени се 40 лица

Објавено: недела, 29 јануари 2017 во 10:39
Spread the love

Триесет наводни членови на Ал Каеда, седум жени и три деца се убиени денеска при првата американска акција во Јемен, по стапувањето на должност на претседателот на САД Доналд Трамп.

Операцијата со дронови и хеликоптери „Апачи“ е изведена рано изутрина во провинцијата Бајда.