Повеќе од 100 загинати од ПКК во петдневна воена операција на турските сили

Објавено: недела, 20 декември 2015 во 09:57
Spread the love

Вкупно 102 бунтовника од Курдската работничка партија (ПКК) биле убиени во воена операција што се води веќе пет дена во југоисточниот дел од Турција.

pkkk

Тоа го нагласи денеска извор од службите за безбедност, јавуваат западни медиуми.

Најмалку двајца војници и пет цивили ги загубиле животите во судирите, додава изворот.