Потресна исповед на девојка која е силувана од познаник од социјални мрежи

Објавено: вторник, 19 април 2016 во 13:47
Spread the love

Бери (31) и неименуваниот маж, се запознале на 17 октомври минатата година, па започнале да се допишуваат. Нивната комуникација била одлична, тој делувал како пристојни и таа одлучила да го викне на пијачка.

-Се започна добро па одлучивме да купиме пијалаци и да одиме кај мене дома, напишала Кет и додала дека потоа разговарале со часови, а помеѓу нив не постоело ништо во сексуална смисла. Се додека Кет не рекла дека сака да оди во кревет, кога станал насилен.

Фотографиите кои ги објавила на Фејсбук покажуваат бројни модринки на нејзините грди, на бедрата , рацете и клучната коска. Таа додала дека тоа не се сите повреди.

– Никој не знае какви повреди имам под градите, околу вагината, клиторисот и внатрешни погледи, напишала Кет под фотографиите.

Таа тврди дека отишла во полиција, каде било утврдено дека мажот и дал лажно име, го променил бројот на мобилниот , го избришал својот профил на интернет-страницата за запознавање.

-Полицијата немала трага од која би тргнала, но направиле записник, напишала Кет.

Откако дознала дека тој маж силувал уште две жени, одлучила за сето ова да проговори на Фејсбук.

-Се уште не можам да го дознаам неговото име. Тој се уште е во Квинсленд, мирен и сигурен, Не сакам сочувство, само сакам да покажам колку е погрешен е нашиот правен систем. Сега кога се е готово, конечно може да ја објаснам својата приказна – додала таа.

Таа ги повикала луѓето да бидат претпазливи, но и да не бидат такви кои ќе им го направат такво нешто на другите луѓе.