Полицаецот во Куманово не починал на самото место

Објавено: недела, 31 јули 2016 во 09:58
Spread the love

Екипите на Итната медицинска помош од Куманово во текот на ноќта ги демантираа информациите објавени на дел од порталите дека полицискиот службеник од СВР Куманово кој вчера бил нападнат во ромската населба Средорек, починал на самото место пред да пристигнат лекарите, објави локалниот портал Кумановски муабети.

Екипите на Итната медицинска помош од Куманово во текот на ноќта ги демантираа информациите објавени на дел од порталите дека полицискиот службеник од СВР Куманово кој вчера бил нападнат во ромската населба Средорек, починал на самото место пред да пристигнат лекарите, објави локалниот портал Кумановски муабети.

-На интервенцијата за семејно насилство отидовме заедно со полицијата. Насилникот кој го малтретирал своето семејство со нож во рацете мавташе кон лекарите и полицајците при што му нанесе повреди на полицискиот службеник. Истиот веднаш од страна на лекарите беше транспортиран во возилото на Итната медицинска помош каде го реанимиравме и го одржавме во живот. Потоа како итен случај беше пренесен во операционата сала на Одделениот за хирургија во кумановската болница каде им подлегна на повредите – велат од кумановската Брза помош.
Инаку, вчера вечер пред 23 часот, полицискиот службеник на околу триесетгодишна возраст бил нападнат при интервенција на повик за семејно насилство.Повеќе детали од Министерството за внатрешни работи се очекуваат во текот на денешниот ден.