Перо и Ружица Антиќ добија трето дете

Објавено: четврток, 24 март 2016 во 14:51
Spread the love

Mакедонскиoт кошаркар Перо Антиќ (33) и неговата сопруга Ружица (34), денеска по третпат станаа родители. Се роди уште еден син во семејството Антиќ, Петар.

Радосната вест кошаркарот за сподели на својот профил на„ Фејсбук“ каде што доби голем број честитки од своите пријатели и блиски.

Горд татко на Лука, Павел и Петар! Ова утро по трет пат станав татко – напиша Антиќ на „Фејсбук“.

Двојката веќе ги има синовите Лука (8) и Павел (3).