Од утре следи дестабилизација на времето

Објавено: вторник, 31 мај 2016 во 14:44
Spread the love

По жештината доаѓа мало разладување. Од утре следи дестабилизација и услови за дожд и грмотевици. Слично време ќе се задржи до почетокто на викендот, а од сабота повторно сончево време и високи температури. Следната недела температурите ќе останат високи но повторно ќе има услови за дожд.