Навивачи на ФК Шкупи претепале осум Швеѓани кај Бит Пазар (ВИДЕО)

Објавено: четврток, 11 август 2022 во 00:41
Spread the love

МВР известува за инцидентот на плоштадот „Скендерберг“.

Полицијата информира дека во 18.45 часот во полициската станица Бит Пазар е пријавено дека група лица-навивачи на ФК Шкупи физички нападнале осум државјани на Шведска кои во Скопје дошле во врска со натпреварот.

-Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција веднаш интервенирале и се преземаат мерки за расчистување на случајот, појаснуваат од МВР.