Најубавата фотографија- Бебе заспа чекајќи ред за сликање со Дедо Мраз

Објавено: сабота, 5 декември 2015 во 10:39
Spread the love

Малиот Зак кој има само шест месеци заспа чекајќи во редот да се фотографира со Дедо Мраз. Кога стигна на ред Дедо Мраз рече да не го будат и настана најслатката фотографија на светот.

бебе1

Дедо Мразот почнал да се занимава со оваа работа пред 30 години кога на неговиот син му била дијагностицирана леукемија и бил во болница.

бебе

Ги развеселувал дечињата кои лежеле таму и продолжил да го прави тоа цели 30 години.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *