Медведев го шокираше Путин: Му пушти Покемон на состанок на влада (ВИДЕО)

Објавено: понеделник, 22 август 2016 во 14:11
Spread the love

Премиерот на Русија Димитриј Медведев, познат по опсесијата со интернет и гаџети, ги притискал копчињата на состанокот на највисокиот државен врв на Русија и случајно пуштил музика од Покемон.
На состанокот присуствувале Владимир Путин, претседател на Русија, Валентина Матвијенко, претседателка на Советот на федерацијата, од долниот дом на рускиот парламент, Сергеј Иванов, кој до пред некој ден беше шеф на кабинетот на Путин како и други функционери.

Судејќи по тоа дека со нив на маса бил и славниот режисер Никита Михалков, состанокот веројатно бил посветен на културата.

Медведев играјќи си со копчињата додека некој говорел, одеднаш ја вклучил музиката од Покемон и тоа прилично гласно. Луѓето го загледале, а Иванов криејќи на насмевката почнал да си го чешка образот. Михалков ја наведнал главата, а фацата на Путин додека го гледал Медведев е непроценлива.